تصویر شاخص

ام بی داکت (Mbduct)

ما در مجموعه پویا و فعال ام بی داکت (Mbduct) با استفاده از بهترین متریال و جدیدترین دستگاه های روز دنیا سعی در تولید با کیفیت ترین و اقتصادی ترین سیستم انتقال هوا را داریم.

تصویر کلی سوله

معایب کانال های سنتی و رایج

در گذشته کانال های تهویه مطبوع و اگزاست ها تقریبا به صورت دستی ساخته می شدند و مورد استفاده قرار می گرفتند از همین رو زمان  و خطای زیادی نیز در بر داشتند . علاوه بر آن آلودگی  صوتی نابهنجار زیادی نیز ایجاد می کردند

امروزه با توجه به اهمیت سیستم های تهویه مطبوع ، اگزاست ها ، هوای تازه و کانال های فشار مثبت و فشار منفی در ساختمان ، نقش موثر و به سزای کانال بیش از پیش احساس می شود و با توجه به هزینه مالی  قابل توجه در بخش کانال کشی گالوانیزه در پروژهای مسکونی ، اداری ،  تجاری و صنعتی ، ایجاد و تولید سیستمی نوین ، اقتصادی و با کیفیت که در کاستن هزینه مالی و کاهش زمان برای کارفرما موثر باشد ، امری مطلوب به شمار می رود.

مفتخریم اعلام کنیم گروه صنعتی ام بی داکت (Mbduct )  با معرفی و ارائه سیستم به روز (TDF (transverse duct flange کمک شایانی به کیفیت ، هزینه و ساخت پروژه های عمرانی کرده است.

حذف فلنج

مهم ترین دست آورد در این کانال ها در مقایسه با سیستم سنتی ، حدف فلنج (آهنی و گالوانیزه) می باشد . که هزینه نسبتا زیادی را برای کارفرما به همراه داشت .

معایب فلنج گالوانیزهمعایب فلنج آهنی
هزینه بالا ، صرف زمان بیشتر، عدم شاقول بودن و پرت هوا ، مصرف پیچ و مهره و کلیپسهزینه بالا ، صرف زمان بالا ، نیاز به ضد زنگ مصرف پیچ و مهره و نخ نسوز، سنگین کردن کانال ، عدم شاقول بودن
فلنج tdc
فلنج آهنی

در سیستم نوین Mbduct ، خود ورق به وسیله دستگاهای تمام اتوماتیک به فلنج تبدیل شده و اصطلاحا فلنج سر خود می شود

دستگاه فلنج

ورق دو سرِ کانال به دلیل اینکه توسط دستگاه تمام اتوماتیک به فلنج تبدیل می شود ، مشکل گونیا بودن هنگام اتصال فلنج  جدا را به طور کامل حل کرده که این امر باعث ایجاد کمترین ضریب پرت هوا از درز کانال می شود و به اصطلاح هوا بند تر می شود .

گوشه TDF

سبک تر شدن کانال

همچنین حذف فلنج در سبک تر شدن کانال نقش موثری داشته که این یعنی : بار سازه کمتر و نیاز به ساپورت نگهدارنده کمتر و سبکتر . که این امر هم از نظر زمانی هم اقتصادی باعث صرفه جویی می شود.

بار کانال تهویه در سازه
سیستم کانال کشی سنتیمطابق نقشه طراحی
سیستم کانال کشی Mbduct۴۰٪ کاهش نسبت به نقشه طراحی

کاهش پیچ و مهره و حذف پرچ چکشی

پیچ و مهره به کار رفته در  سیستم ام بی داکت (TDF) نسبت به سایر سیستم ها کاهش چشم گیری پیدا می کند . در فلنج آهنی می بایست برای اتصال از پرچ چکشی و در فلنج گالوانیزه از پیچ سر مته یا پیچ و مهره استفاده کرد که در کانال های Mbduct(ام بی داکت) تمامی این موارد حذف می شود . (عکس)

پرچ چکشی

استفاده از کلیپس مخصوص

در کانال های ام بی داکت (Mbduct) به دلیل استفاده از کلیپس های مخصوص ، زمان کمتری در هنگام نصب و اجرا تلف می شود .

اتصال دو تا tdf

فرمینگ منحصر به فرد

مزیت دیگر این کانال ها ، نوع فرمینگ ورق کانال می باشد .

دستگاه رول فرممینگ
ورق شش متری

در این طرح به دلیل فرم ایجاد شده ، مقاومت ورق افزایش یافته و در نتیجه عدم لرزش و اعوجاج را در پی دارد .

کاهش سایز ورق گالوانیزه

یکی از مهم ترین فاکتورهای  فرم دهی ورق در ام بی داکت، کاهش ضخامت ورق در ابعاد مختلف که یک یا دو سایز می توان از مقدار محاسبه شده کاهش داد، که این امر خود باعث کاهش هزینه های مالی و بار کلی سیستم کانال کشی برای کارفرما می شود .

نوع سیستم تهویه کانال کشیضخامت ورق مورد استفاده
سنتیمتناسب با طراحی
ام بی داکت۱ الی ۲ سایز کمتر از طراحی

زیبایی ظاهری

کانال های ام بی داکت به دلیل دید بصری زیبا تری که دارند ، در پروژه هایی که کانال به صورت اکسپوز اجرا می شوند ، گزینه مناسبی می باشند .

سرعت و دقت بالا هنگام برش

مزیت دیگر استفاده از این نوع کانال ها سرعت  و دقت بالا در هنگام برش و ساخت این کانال ها است .

ما در این مجموعه کلیه کانال ها را به وسیله دستگاه های تمام اتوماتیک مانند : رول فرمینگ ، CNC ، فلنج زن و… با بالاترین سرعت و دقت که طبق استاندارهای روز دنیا در زمینه تهویه ، ساخته و برش می دهیم و توسط نرم افزارهای به خصوص کانال های مورد نظر را طوری که کمترین پرت ممکنه را به همراه داشته باشد ،‌در شیت های ۶متری توسط سیستم چیده می شود و سپس توسط cnc برش می دهیم که این امر در نهایت سرعت و کاهش هزینه ساخت کانال را به همراه دارد.

دستگاه cnc

استفاده از ورق رل به جای شیت

ضمنا کارخانهء ام بی داکت (Mbduct) ورق گالوانیزه را به صورت رل و مستقیم از کارخانه تولید ورق تهیه می کند و همین امر در مقایسه با خرید ورق به صورت شیت و برگی کاهش هزینه را برای کارفرمای محترم به همراه دارد .

ورق رول

ما با بهره گیری از نرم افزارهای مخصوص چینش اشکال برای برش در ابعاد مختلف و همچنین برش شیت های ورق به اندازه دلخواه و مورد نیاز ، باعث کاهش چشم گیر ضایعات و در نتیجه کاهش هزینه برای کارفرما محترم می شویم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید با شماره های تماس حاصل فرمایید .

                                                                          کیفیت اتفاقی نیست  

گروه فنی و مهندسی برادران میرزایی

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فهرست